Senioru deju festivālā “Annas danči” pirmo reizi notiks radošais konkurss “Annas bļoda”

22. jūlijā jau desmito reizi Bauskā sabrauks Eiropas deju kolektīvi no visas Latvijas, lai satikšanos dejā svinētu senioru deju festivālā “Annas danči”, kas jau visai tradicionāli norisināsies gleznainajā Bauskas Pilskalna parka estrādē. Festivāls tiks atklāts plkst. 15:00 ar svinīgu gājienu turpat estrādē. Šogad pirmo reizi festivāla programmu papildinās radošais konkurss “Annas bļoda”.

“Tautisko deju kolektīviem ir konkurss “Bigas krūze”, tad nu mēs izdomājām, ka mums arī vajag savu konkursu un tā būs “Annas bļoda”. Visiem kolektīviem tiek iedota viena melodija, pie kuras ir jāsagatavo deja. Dalība konkursā ir brīvprātīga, jo ne visi kolektīvu vadītāji ir horeogrāfi,” atklāj festivāla organizatore un Bauskas Kultūras centra Eiropas deju kopas “Vēlreiz” vadītāja Inese Smilškalne. Šogad jaunrades dejas tiks veidotas pie Gunāra Meijera dziesma “Brīvais mežavējš”, jo tajā dzirdami vārdi par Bausku. Konkursantu sniegumu vērtēs žūrija, kurā darbosies režisors un aktieris Edvīns Hegenbarts, Bauskas novada pašvaldības Kultūras nodaļas vadītāja Elīna Māla un deju studijas “Lēra” vadītāja Kitija Upelniece. Konkursa pirmās vietas ieguvējam tiks pasniegta mākslinieces Lauras Matildes Ikertes veidota ceļojošā balva.

Festivālā “Annas danči” šogad piedalīsies rekordliels dalībnieku skaits – 27 viesu kolektīvi no dažādām Latvijas vietām: Carnikavas, Rīgas, Siguldas, Ogres, Ikšķiles, Mores pagasta, Dagdas, Andrupenes, Iecavas, Vecumniekiem, Rundāles, Sesavas, Lielvircavas, Jelgavas, Ānes, Glūdas, Dobeles, Salgales, Novadniekiem, Remtes, Tukuma un Rojas. Vēl ciemos brauks arī viesu kolektīvs no Lietuvas – Palangas, ar kuru Inesi Smilškalni un Eiropas deju kolektīvu “Vēlreiz” vieno īpaša draudzība. “Pirmo reizi satikāmies Jūras svētkos Palangā, kur mani kolektīva vadītāja uzrunāja palīdzēt viņiem izveidot savu kolektīvu arī Palangā. Tā es kļuvu par viņu krustmāti. Regulāri apmaināmies ar deju video, braucam pie viņiem uz Jūras svētkiem, bet viņi pie mums uz Bausku.”

Koncerta programma būs plaša un daudzveidīga – tajā iekļauta gan samba, gan dažādi valši un pat latviešu deju bloks. Galvenais uzsvars tiks likts tieši uz labu mūziku un košiem tērpiem. Inese Smilškalne atklāj, ka Bauskas Kultūras centra Eiropas deju kopas “Vēlreiz” dāmām labāk patīk tieši ātrās dejas. “Viņas labprāt kustas un grib dejot! No plašās koncerta programmas kolektīvs visvairāk gaida “Čarlstonu” un “Trejdanci”, kas ir manis radīta deja.” Festivāla apmeklētājiem Inese novēl: “Izbaudiet skaistu dienu! Nāciet un skatieties, ka seniori nesēž mājās! Viņi grib dejot, grib būt kopā un māk radīt svētkus gan sev, gan skatītājiem!”

Ieeja pasākumā ir bez maksas.

Pasākuma apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un citos Bauskas Kultūras centra publicitātes materiālos nākotnē.

Ziņa publicēta 2023. gada 17. jūlijā

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*