SĒRU VĒSTS / Mūžībā devusies ilggadējā Bauskas kultūras dzīves organizatore Nora Trasūne

3.jūlijā 76 gadu vecumā mūžībā devusies ilggadējā Bauskas kultūras dzīves organizatore un amatiermākslas kopu aizbildne Nora Trasūne.

Nora Trasūne dzimusi Mežotnes pagasta “Noriņās”. Augusi muzikālā ģimenē, un pēc Bauskas 1.vidusskolas un Bauska Mūzikas skolas absolvēšanas mācības turpinājusi Rīgas Pedagoģiskajā skolas Mūzikas nodaļā. Pēc mācībām atgriežoties dzimtajā Bauskas pusē, vadījusi koklētāju ansambli skolā un strādājusi par mūzikas skolotāju pirmsskolas izglītības iestādē, kādu laiku vadījusi Bauskas rajona estrādes orķestru apvienību un strādājusi Bauskas rajona izpildkomitejas Kultūras nodaļā.

Taču Noras īstā vieta bija Kalna ielas 18. namā, un to viņa saprata, kad kļūt par direktora vietnieci jauno un enerģisko kultūras speciālisti uzrunāja Bauskas Tautas nama vadītājs Jānis Matisons, jo tieši šeit aizvadīts darba mūžs līdz pat 2015. gadam, kad Nora 71 gada vecumā savas aktīvās darba gaitas pārtrauca. Noras Trasūnes vadībā noorganizēti simtiem pasākumu, nodibināti vairāki amatiermākslas kolektīvi un rakstītas Bauskas kultūras dzīves vadlīnijas, pēc kurām vadās vēl šodien. Nora Trasūne savā kultūras darba mūžā ir ne tikai vadījusi kolektīvus, bet arī pati aktīvi iesaistījusies dažādos amatiermākslas kolektīvos, taču Noras sirds piederējusi Bauskas rajona skolotāju korim “Daina”, kurā pati kopā ar draugiem un domubiedriem dziedājusi vairāk nekā divdesmit gadu garumā izcilā diriģenta Gido Kokara vadībā.

Iestādes direktora vietnieces amatā Nora aizvadījusi 30 gadu, taču Bauskas kultūras dzīvē pavadīts teju pusgadsimts. “Man patika viss – pat vēlie vakari, nakts stundas, nemitīga saskarsme ar cilvēkiem, dinamiskais temps,” pērnā gada janvārī intervijā par aizvadīto darba mūžu kultūrā teica pati Nora.

2018. gadā Norai Trasūnei tika piešķirts Bauskas novada pašvaldības apbalvojums “Mūža ieguldījums” par ilggadēju radošu, profesionālu darbību un ieguldījumu Bauskas kultūras dzīves attīstībā un latviešu tautas tradīciju kopšanā.

Sirsnīga, draudzīga, pretimnākoša, ar labu humora izjūtu – tāda ne tikai savā profesionālajā darbībā, bet arī būtībā bija Nora, un tādu viņu atcerēsies ikviens, ar kuru viņas dzīves ceļš krustojies.

Dziļā cieņā un mīlestībā Bauskas novada kultūras darbinieki izsaka līdzjūtību Noras Trasūnes ģimenei, pavadot viņu pēdējā gaitā.

Atvadīšanās no Noras Trasūnes notiks Bauskas Kultūras centrā 10. jūlijā no plkst. 13:00 – 14:00. Zemes klēpī Noriņu guldīsim Jumpravas kapos, Mežotnes pagastā.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*