Šogad 4. maija svētkos piedāvā apzināties latvietību ar ausīm

4. maija svētkos Bauskas Kultūras centrs vietējiem iedzīvotājiem piedāvā piedzīvot skaņu ceļojumu, ieklausoties latvietības spēka signālu translācijā “apzinies!”, kas no 1. līdz 4. maijam skanēs Bauskas Pilskalna parka estrādē.  

Trešās atmodas laikā viens no tautas apziņas un spēka elementiem bija sanākšana kopā. Tomēr arī tad ne visiem bija iespēja apmeklēt dziesmotās manifestācijas vai 1990. gada 4. maijā doties uz tagadējā Saeimas nama laukumu. Vairums cilvēku par daļu no nozīmīgā notikuma kļuva arī fiziski neatrodoties Rīgā  – piemēram, klausoties deklarācijas translāciju savos radio. Šobrīd dzīvojam laikā, kad spēcinošā kopābūšana izpaliek, tomēr mums ir iespēja sadzirdēt pagājušo, lai atgādinātu sev par vairāk kā 30 gadus seno notikumu nozīmību, jo tie ir daļa no mūsu latviskās apziņas.  

Kopumā Bauskas Pilskalna parka estrādē tiks iekārtotas 5 audio stacijas, kas 4 dienu garumā translēs latvietības spēka signālus, šogad piedāvājot baušķeniekiem apzināties latvietību ar ausīm – ieklausoties dabas skaņās, atmodas laika dzejā un mūzikā, latviešu godu un galda dziesmu melodijās, kā arī piedzīvot sajūtu, kas gaisā virmoja 1990. gada 4. maijā, kad tika pieņemta deklarācija “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”.  

Tā kā šobrīd mēs paši esam atbildīgi par svētku noskaņu, pie katras stacijas atradīsies planšete ar pamudinājumu ieklausīties, aizdomāties vai vienoties kopīgā dziesmā. Pilnvērtīgākām svētku svinībām, dodoties uz pilskalnu, klausītājiem varam ieteikt ņemt līdzi nelielu svētku cienastu, ko ģimenes lokā baudīt pie stilizētiem svētku galdiem, kas atradīsies vienā no stacijām.  

Latvietības spēka signālu translācija Bauskas Pilskalna parka estrādē skanēs četras dienas un to bez maksas iespējams apmeklēt jebkurā mājsaimniecībai vēlamā laikā. Aicinām svinētājus būt sociāli atbildīgiem, pilskalna teritorijā ieturēt 2 metru distanci no citām mājsaimniecībām un ievērot citus valstī noteiktos  epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*