SVĒTKI BAUSKAS PILĪ: Krāšņa deju izrāde “Veiksme – Dāma ar sermuliņu” atjaunotās Bauskas pils pagalmā

20. augustā, svētdienā, plkst. 19:00 Bauskas pilī viesosies izcilais vēsturisko deju balets “Cracovia Danza” no Polijas ar deju izrādi “Veiksme – Dāma ar sermuliņu”.

Izrādi iedvesmojusi Leonardo da Vinči slavenā glezna “Dāma ar sermuliņu”. Skatītāji piedzīvos notikumus renesanses zelta laikmetā Sforcas galmā Milānā. Dejotāji atklās gleznā attēlotās Sesīlijas Gallerani un Milānas hercoga Ludoviko Sforcas mīlas stāstu. Horeogrāfiskajā uzvedumā rekonstruēti fragmenti no renesanses laika baleta izrādes “Il paradiso”, kas 15.gs. bija ļoti populāra Eiropā un kurai kostīmu dizainu veidoja Leonardo da Vinči. Ansambļa “Cracovia Danza” dejotāju apģērbs darināts Francijā un Polijā atbilstoši 16. gs. ikonogrāfijai. Par izrādes dekorācijām kalpos Bauskas pils pagalms un atjaunotās renesanse stila fasādes.

Izrādes sižets

Veiksme var atnākt, var apiet ar līkumu un tā var atgriezties. Veiksme ir nepastāvīga. Tomēr veiksme ir sabiedrotā Milānas hercogam Lodovico II Moro no Sforcu dinastijas. Viņš ir bagātākais valdnieks, mākslas mecenāts, celtnieks un savā galmā nodarbina arī Leonardo da Vinči. Lodovico, laimīgais mīlnieks, bauda saldus mirkļus savas iemīļotās Sesīlijas kompānijā, kura ir viena no zināmākajām un vislabāk izglītotajām sievietēm visā hercogistē.

Arī Sesīlijai smaida veiksme. Milānas hercoga mīlestības ieskauta, paša meistara Leonardo atveidota, Milānas galma pielūgta, viņa pieņem viņai dāvātos pagodinājumus un mīlestības apliecinājumus, kā arī viņai rīkotās balles un izrādes.

Veiksme ir labvēlīga arī Ferrāras hercoga jaunākajai meitai Beatrisei d’Este. Viņa apprecas ar vareno Lodoviko Sforcu un kļūst par Milānas hercogieni.

Taču veiksme ir nepastāvīga. Beatrisei neizdodas iekarot mīļotā laulātā sirdi. Varenais Lodoviko beidz savu eksistenci nabadzībā kā Francijas karaļa gūsteknis, bet Sesīlija pēc hercoga kāzām ar Beatrisi zaudē visu. Lodoviko pamesta, galma, bijušo draugu un pasaules atstumta, viņa paliek nākamo paaudžu atmiņā tikai ar meistara Leonardo da Vinči gleznoto portretu “Dāma ar sermuliņu”.

“Cracovia Danza” ir profesionāls vēsturisko deju ansamblis, ko dibinājusi talantīgā dejotāja un horeogrāfe Romana Agnel. Izrāžu dramaturģijā iekļautas horeogrāfijas, kostīmi, mūzika un galma etiķete, kas atspoguļo dejas teātra tradīcijas un vēsturi Eiropā. Mākslinieku kolektīvs ar izrādēm viesojies dažādās pasaules valstīs, piemēram, Francijā, Beļģijā, Grieķijā, Japānā.

Izrādes režisors ir Pawel Winsczyk, horeogrāfijas un skatuves kustības iestudējusi Romana Agnel, horeogrāfiju no Itālijas XV gadsimta deju aprakstiem rekonstruējusi Barbara Sparti, kostīmu mākslinieki Martine Pichon un Monika Polak-Luścińska, scenogrāfiju veidojusi Monika Polak-Luścińsk.

Plašāku informāciju par „Cracovia Danza” varat lasīt: ŠEIT

Biļetes

Biļetes cena 25 EUR. Iegādājoties izrādes biļeti, Bauskas pils muzeja apmeklējums pirms izrādes bez maksas. Bērniem līdz 7 gadu vecumam pasākuma apmeklējums bez maksas. Biļetes var iegādāties Bauskas pils muzeja un SIA “Biļešu Paradīze” kasēs.

Izrādes sākums plkst. 19:00 un ilgums 1 stunda. Apmeklētājus aicinām ierasties jau no plkst. 16:00, lai bez maksas noskatītos paukošanas turnīru “Ius Gladii – Zobena tiesības”. Turnīrs notiek atbilstoši viduslaiku turnīru tradīcijām, kurā bruņinieki cīnās par augstdzimušu dāmu sirdīm. Turnīru vada herolds, piedalās valdnieks un viņa āksts, dāmas renesanses laikam raksturīgos tērpos. Cīņas pavada viduslaiku mūzika un to starplaikos ar priekšnesumiem uzstājas akrobāti, burvju mākslinieki, spēka vīri, dejotāji, u.c. mākslinieki. Uzvarētājus pagodina lielgabala salūts.

Pasākumu organizē: Bauskas pils muzejs

Ziņa publicēta 2023. gada 9. augustā

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*