Oktobris Bauskas Kultūras centrā / 2023

Oktobri iesāksim ar Bauskas Kultūras centra iekštelpu koncertu sezonas atklāšanas vakaru, bet turpināsim ar daudzveidīgu pasākumu programmu – izrādēm, tautas mūzikas koncertu, kino vakaru un ilūziju šovu. Vairāk par oktobra pasākumiem lasi apkopojumā!

7. oktobrī plkst. 18:00 ar koncertprogrammu “Zemītis. Kaspars Zemītis. 50 atspulgi” tiks atklāta Bauskas Kultūras centra iekštelpu koncertu sezona. Koncerts notiks divās daļās, un kopā ar ģitāristu uz skatuves kāps arī viņa dēli Mārtiņš Matīss, Kārlis un Jēkabs Roberts. (Biļetes – “Biļešu Paradīze”)

12. oktobrī plkst. 20:00 Jāņa Kreičmaņa stand-up komēdijas “Pirmās ūsas” tūres auto piestās arī Bauskas Kultūras centrā. Izrādē Jānis stāstīs par mēģinājumiem piekopt veselīgu dzīvesveidu, neiecietību pret tehnoloģijām, frāzi “manos laikos” un centieniem glābt omes. Šī ir komiķa trešā solo izrāde un jauns karjeras atskaites punkts – šī būs pirmā reizi, kad Jāni varēs redzēt uz skatuves ar īstām ūsām. Vakara publiku iesildīs komiķis, karatē students un vīnzinis Edgars Staškevičs. (Biļetes – “bezrindas.lv”)

14. oktobrī plkst. 14:00 uz tautas mūzikas koncertu “Dziedat meitas vakarā, vakarā tālu skan” aicinās folkloras kopa “Trejupe”. (Ieeja bez maksas)

15. oktobrī plkst. 12:00 Bauskas Kultūras centrā notiks muzikāls uzvedums visai ģimenei “Ķepaiņiem pa pēdām” kopā ar aktrisi Vitu Baļčunaiti. “Draugi, katram no mums piemīt kāds īpašs talants! Dosimies ķepaiņiem pa pēdām, lai noskaidrotu, kas tad ir Čeiza, Rabla, Everestas un viņu draudzenīšu Sanijas un Sāras talanti. Pats svarīgākais ir ticēt sev un darīt to, kas patīk. Tad viss izdosies! Tiekamies talantu šovā jau pavisam drīz!” aicina izrādes varoņi. (Biļetes – “Biļešu Paradīze”)

19. oktobrī plkst. 19:00 ar izrāžu apvienības “Panna” stand-up komēdiju “Tāda es esmu” (režisors Juris Rijnieks, dramaturģe Aiva Birbele) Bauskas Kultūras centrā viesosies aktrise Zane Daudziņa. Izrāde ir absolūti atklāts latviešu sievietes miesas stāsts, kurā tiek veikta pilnīga ķermeņa inventarizācija un apkopota intīmo zonu bilance. (Biļetes – “Biļešu Paradīze”)

20. oktobrī plkst. 18:00 Bauskas Kultūras centrā ar Rīgas Saksofona kvarteta koncertu turpināsies Bauskas Mūzikas un mākslas skolas koncertu cikls “Dzimuši Bauskai”. (Ieeja bez maksas)

28. oktobrī plkst. 16:00 garīgās veselības mēneša ietvaros Labklājības ministrija Bauskas Kultūras centrā organizē filmas “Zemesriekstu sviesta piekūns” seansu. Vakara programmu papildinās sarunas ar kino ekspertu un blogeri Sergeju Timoņinu un Arvīdu Denisu par cilvēkiem ar garīgās veselības traucējumiem kino un dzīvē. (Ieeja bez maksas)

29. oktobrī plkst. 19:00 ar Baltijas valstīs vēl neredzētiem trikiem Bauskas Kultūras centra apmeklētājus pārsteigs ilūziju šovs “Iluzionists Edžus ūdenī”. Skatītājus sagaida izlaušanās no ūdens kastes, stand-up komēdija, roku veiklības triki, hipnoze, asprātīgas psiholoģiskas spēles un vēl daudz kas cits. (Biļetes – “Ticketshop.lv”)

Līdz 18. oktobrim Bauskas Kultūras centra Izstāžu zālē izvietota izstāde “ZAĻI KOPĀ”, kas atklāj, kā, balstoties uz desmitgadēm krāto pieredzi pārejā uz zaļo dzīvesveidu, Dānija attīstījusi unikālu prasmju kopumu atjaunojamās enerģijas, energoefektivitātes, viedu, zaļu un dzīvīgu pilsētu attīstīšanas, ūdens tehnoloģiju, klimata adaptācijas, kā arī atkritumu apsaimniekošanas un cirkulārās ekonomikas risinājumu jomās.

Visu oktobri pilsētvidē pie Bauskas Kultūras centra un Bauskas Kultūras centra foajē apskatāma izstāde “Nākotnes balsis”. Kopš kara sākuma Ukrainā fotogrāfs Martins Taulovs (Martin Thaulow) ir iemūžinājis un intervējis virkni ukraiņu viņu dzimtenē, Polijā, Latvijā un Dānijā. Izstādē ir attēlots, kā ukraiņiem izdodas saglabāt cerības un sapņus, neskatoties uz neskaidro nākotni.

Izstādes bez maksas apskatāmas Bauskas Kultūras centra biļešu kases darba laikā – darba dienās no plkst. 09:00 līdz plkst. 18:00, sestdienās no plkst. 10:00 līdz plkst. 14:00. Tāpat izstādes iespējams aplūkot pirms vai pēc pasākumiem.

Aktualitātēm un jaunumiem aicinām sekot līdzi Bauskas Kultūras centra sociālās platformas “Facebook” lapā un “Instagram” profilā. Lai ziņas par gaidāmajām kultūras norisēm nepazustu sociālo tīklu lentās vai avīžu lappusēs, piedāvājam reģistrēties arī Bauskas Kultūras centra jaunumu vēstulei: ŠEIT

Pasākumu apmeklētāji var tikt fotografēti un/vai filmēti. Fotogrāfijas un audiovizuālais saturs var tikt atspoguļots presē, sociālajos tīklos un publicitātes materiālos.

Ziņa publicēta 2023. gada 2. oktobrī

Pastāsti citiem:
  • Komentāri (0)

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Nepieciešamie lauki ir iezīmēti ar *

komentārs *

  • vārds *

  • e-pasts *

*